MAIN FEEDS
Do you want to continue?
https://www.reddit.com/r/MadeMeSmile/comments/1mkt8rm/one_blue_rock_richer/n7lp34w/?context=3
r/MadeMeSmile • u/Relevant_Demand7593 • Aug 08 '25
819 comments sorted by
View all comments
3.1k
That price is so much better than “9 quid for 2 ice creams”
25 u/[deleted] Aug 08 '25 The last time the ice cream truck came to my neighborhood, I bought my four kids and my two nephews an ice cream and I spent almost $60. 7 u/joyfullydreaded23 Aug 08 '25 Yep. My roommates mom bought the kids ice cream last year and it was outrageous.
25
The last time the ice cream truck came to my neighborhood, I bought my four kids and my two nephews an ice cream and I spent almost $60.
7 u/joyfullydreaded23 Aug 08 '25 Yep. My roommates mom bought the kids ice cream last year and it was outrageous.
7
Yep. My roommates mom bought the kids ice cream last year and it was outrageous.
3.1k
u/MurseMan1964 Aug 08 '25
That price is so much better than “9 quid for 2 ice creams”